صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد:

درصد بهره مندی خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی در استان زنجان به 95 درصد می رسد

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: درصد بهره مندی خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی در استان زنجان به 95 درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، موسی احمدلو مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ضمن بیان مطلب فوق، افزود:خوشبختانه هم اکنون تمام خانوارهای شهری در استان زنجان به طور کامل و ۱۰۰ درصدی از گاز طبیعی برخوردار هستند و در خصوص روستاها نیز در حال حاضر ۸۸ درصد خانوارهای روستایی بهره‌مند از نعمت گاز بوده و در خصوص ۴ درصد از خانوارهای روستایی استان نیز عملیات گازرسانی در حال انجام است.

به گفته احمدلو،در حال حاضر درصد برخورداری خانوارهای شهری و روستایی در مجموع ۹۶ درصد بوده و استان زنجان نیز به حمدالله به لحاظ گازرسانی استان سبز محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به برخورداری همه ۲۱ شهر استان زنجان از نعمت گاز طبیعی؛ طبیعتاً در خصوص حوزه شهری صرفاً توسعه حفرات خالی مد نظر بوده و در خصوص روستاها نیز تکمیل ۵۳ روستای در حال گازرسانی و نیز انجام عملیات پیمان‌سپاری حدود ۸۰ روستا در ماه های باقیمانده سالجاری و نیز نیمه نخست سال آتی؛ جزو برنامه‌های شرکت است.

وی تصریح کرد: همچنین در ارتباط با کاهش مصرف انرژی توسط خانوارها و علی الخصوص کاهش مصرف گاز طبیعی؛ به نظر می‌رسد مواردی چون استمرار اقدامات فرهنگ سازی استفاده درست و بهینه از این نعمت خدادادی، در کنار پایبندی بیشتر و تاکید و پیگیری سازمان های متولی بابت اجرایی کردن کامل مقررات ملی ساختمان و همچنین الزام به سازندگان تجهیزات گازسوز جهت افزایش کارایی و راندمان مصرف انرژی، می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

وی در پایان، اظهار داشت: در خصوص توسعه گازرسانی روستایی نیز ضمن پیگیری عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای در دست اقدام؛ خوشبختانه پیگیری‌های لازم از سوی شرکت ملی گاز ایران صورت گرفته و مجوز پیمان‌سپاری ۸۰ روستای دیگر از روستاهای فاقد گاز استان طی سال جاری کسب شده و در این ارتباط، اقدامات لازم برای پیمان‌سپاری در ماه های باقیمانده سال جاری و 6 ماهه نخست سال آتی در دستور کار این شرکت قرار دارد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/04 - ١٠:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1022
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: