صفحه اصلی > معرفی شرکت > امور زنان و خانواده 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

تلاش زنان شاغل برای ایجاد تعادل مثبت میان کار و زندگی با ارائه ایده‌های جدید و به‌روز

به رغم آن که در حال حاضر، حضور زنان در سطوح مدیریتی سازمان کمتر است، اما دیده شده که در بحث‌های مدیریتی، خانم‌ها بهتر از آقایان عمل می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در جشن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن که در سالن شهید رجایی شرکت ملی گاز ایران و با حضور جمعی از مدیران ارشد نفتی و گازی، خانواده شهدا و جانبازان و نیز زنان شاغل در صنعت گاز برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (ع) و روز زن و با بیان این مطلب، اظهار داشت: این امر از آن روست که خانم‌ها مدیریت بهتری در کنترل هزینه‌ها دارند و این را به عینه ثابت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در کارهای تیمی نیز خانم‌ها بسیار بهتر از آقایان هستند و از ابتدا نیز با کارهای گروهی در هر بخشی، بهتر کنار می‌آمدند.

به گفته تربتی، مهم‌ترین مساله در این زمینه، آن است که بانوان مادرانی بالقوه هستند که توان ایجاد انگیزش بسیار بالایی در دیگران دارند و همین امر باعث می‌شود تا با انگیزه بیشتری هم به کارهای سازمانی و هم به کارهای خانوادگی خود بپردازند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در خصوص محدودیت‌های ناشی از جنسیت در سازمان، خاطرنشان کرد: عامل مهمی که به‌عنوان مانع، صرف‌نظر از نگاه مردانه به سازمان‌ها، مطرح می‌شود، بیشتر بحث آموزش و توانمندی‌ها است؛ باید زنان توانمندی داشته باشیم که با حضور زنان در دانشگاه‌ها، این مهم دارد محقق می‌شود.

وی در ادامه، افزود: ولی بخشی که کمتر جنبه واقعیت به خود می‌گیرد و من نگران آن هستم، بحث تعادلی است که باید بین کار در سازمان و کار بیرون از آن، برقرار شود که بسیار سخت است؛ چه در محیط کار، به‌خاطر شرایط ویژه زنان و چه به لحاظ جایگاه بیرون از اداره که نقش مادر و همسر را یک‌جا ایفا می‌کنند.

معاون وزیر نفت در امور گاز اظهار داشت: برخلاف بسیاری از باورها، من بیشتر نگران آن هستم که چگونه می‌توان با وجود مسئولیت‌ها، بخشی از وظایف اداره را کم و به گذران وقت بیشتر با خانواده، افزود؛ این مهم می‌تواند به ارتقای  شرایط بانوان، چه در محیط کار و چه در محیط خانواده کمک کند.

تربتی با بیان این که خانم‌ها باید تفکر سنتی درون خود را به مبارزه طلبیده و با نگاهی نو، به کار و زندگی خود بپردازند، گفت: باید تلاش کنید جایگاه جدید و ایده‌های جدید و به‌روز را وارد تفکرات و نگرش خود کرده و با ایجاد تعادلی مثبت میان کار و زندگی، بستر پیشرفت را آماده و فراهم کنید.

وی در پایان، اظهار داشت: امیدوارم که تمام زنان شاغل در صنعت بزرگ گاز، همان‌طور که به این صنعت خدمت می‌کنند، بتوانند خانواده‌ای شاد داشته و فرزندانی موفق را تحویل جامعه دهند.

در ابتدای این مراسم، زهرا حسین‌زاده، مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران نیز ضمن خوشامدگویی و عرض تبریک به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (ع) و روز زن، گزارش کاملی از عملکرد این امور و چالش‌های بانوان در این صنعت ارایه کرد و اظهار داشت: همیشه برای طی مسیر بهتر است که افراد یک الگو قالب داشته باشند که در مورد بانوان، این الگو حضرت فاطمه زهرا (س) است؛ چراکه جمیع جهات یک الگوی مناسب و موفق را در خود دارد، ضمن آن که الگوی مناسب باعث پیشرفت سریع‌تر شما در تمام زمینه‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: به باور من، زنان باید بیشتر تلاش کنند تا توانایی‌ها و قابلیت‌های خود را بهتر نشان دهند و کمک کنند تا با همدلی و همبستگی با یکدیگر، چالش‌ها و موانع پیش روی زنان در محیط کار را بردارند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/04 - ١٦:١١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 318
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: